Ο Ολυμπιακός κατάφερε να σκοράρει δυο φορές στα πρώτα 23 λεπτά της αναμέτρησης κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης και εξασφάλισε εύκολα την τρίτη σερί του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε για τους “ερυθρόλευκους” ο Τικίνιο, ο οποίος βρήκε δίχτυα για άλλο ένα ματς στο 7ο λεπτό μετά από ασίστ του Μασούρα. Το 2-0 έκανε ο Αγκιμπού Καμαρά στο 23’ ύστερα από τραγικό λάθος του γκολκίπερ Παπαδόπουλου, αφού γλίστρησε η μπάλα μέσα από τα χέρια του. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Μαντί Καμαρά, ο οποίος βοήθησε τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά την ομάδα του Πειραιά.

Ο Αστέρα Τρίπολης, από την άλλη, έμεινε για άλλο ένα παιχνίδι πρωταθλήματος χωρίς νίκη και πλέον μετρά 2 ισοπαλίες και 2 ήττες στη φετινή Super League.