Κύπελλο Ελλάδας: Επεισοδιακός έχει αποδειχθεί μέχρι στιγμής ο τελικός στο Κύπελλο Ελλάδας ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΟΚ, καθώς το παιχνίδι διακόπηκε πριν την έναρξη του αγώνα αλλά και μετά την επίτευξη του 1-0 από τους “πράσινους”.

Το DEBATER βρίσκεται στο ΟΑΚΑ και σας μεταφέρει λεπτό λεπτό όλες τις εξελίξεις του αγώνα.

Το γήπεδο πήρε φωτιά στο 34′ με τον Παναθηναϊκό να ανοίγει το σκορ ύστερα από έκτέλεση πέναλτι του Αϊτόρ.

Συγκεκεριμένα στο 32′ ο Βιεϊρίνια διώχνοντας τη μπάλα βρήκε στο πρόσωπο τον Γκατσίνοβιτς.

Ο Ισπανός διατητής Λαόθ Αντόνιο Λαόθ αποφάσισε να δει την φάση στο VAR και έκρινε πως υπήρχε παράβαση.

Ο Αϊτόρ νίκησε τον Πασχαλάκη ωστόσο στη συνέχεια της φάσης δέχθηκε και αντικείμενο στους πανηγυρισμούς του με αποτέλεσμα να τραυματιστεί και να υπάρξει νέα διακοπή στον αγώνα.

Υπενθυμίζεται πως πριν αρχίσει ο τελικός για το κύπελλο Ελλάδας επεισόδια ξεκίνησαν όταν οπαδοί του Παναθηναϊκού προσπάθησαν να προσεγγίσουν τους αντίστοιχους του ΠΑΟΚ και τελικά να υπάρξουν συμπλοκές με τους αστυνομικούς.

Τα πράγματα οξύνθηκαν λίγο πριν ξεκινήσει ο τελικός για το Κύπελλο Ελλάδας και συγκεκριμένα την ώρα της ανάκρουσης του Εθνικού Ύμνου, καθώς οπαδοί του ΠΑΟΚ άρχισαν να πετούν αντικείμενα και φωτοβολίδες στους αστυνομικούς που ήταν παραπεταγμένοι μπροστά τους και τους οπαδούς του Παναθηναϊκού να απαντούν επίσης με ρίψεις αντικειμένων.