Δυο ματσάρες διαδραματίστηκαν το βράδυ της Τρίτης 9/4 για τα προημιτελικά του UEFA Champions League, με τα δυο παιχνίδια να αφήνουν πάντως ανοικτούς λογαριασμούς για τις ρεβάνς.

Συγκεκριμένα Ρεάλ Μαδρίτης και Μάντσεστερ Σίτι αναδείχθηκαν ισόπαλες (3-3), με το παιχνίδι στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου να έχει συνεχείς ανατροπές και τις δυο ομάδες να λύνουν τις διαφορές τους πλέον στο παιχνίδι στην Αγγλία.

Η Σίτι προηγήθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα με τον Σίλβα να κάνει το 0-1. Ο Ντίαζ με αυτογκολ και ο Ροντρίγκο σε δυο λεπτά (12-14) έφεραν την ανατροπή για τους Ισπανούς.

Όμως η Σίτι δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και αρχικά στο 66′ έκανε το 2-2 με τον Φόντεν για να έρθει ο Γκβαρντιόλ στο 71ο λεπτό να κάνει το 2-3. Τελικά ο Βαλβέρδε οκτώ λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 3-3 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Από εκεί και πέρα Άρσεναλ και Μπάγερν Μονάχου έμειναν στο 2-2 στην Αγγλία με τις δυο ομάδες να λύνουν πλέον τις διαφορές τους στο παιχνίδι στην Γερμανία. Συγκεκριμένα η Άρσεναλ προηγήθηκε με τον Σάκα στο 12ο λεπτό, ενώ η Μπάγερν Μονάχου αντέδρασε και ανέτρεψε το σκορ με τους Γκνάμπρι (18′) και Κέιν (με πέναλτι στο 32ο λεπτό).

Ο Τροσάρντ όμως σκοράρωντας στο 76ο λεπτό έκανε το 2-2 για την Άρσεναλ που ήταν και το τελικό σκορ.

Ειδήσεις σήμερα:

Βίντεο-σοκ: Το μοιραίο δυστύχημα στο Μαρκόπουλο -Η στιγμή της σφοδρής σύγκρουσης

Πρόστιμα Σκρέκα σε τρεις εισπρακτικές εταιρείες – “Στεκόμαστε απέναντι σε αθέμιτες πρακτικές”