Στις εξέδρες του “Στάμφορντ Μπριτζ” βρέθηκε ο νέος ιδιοκτήτης της Τσέλσι, ο Αμερικανός Τοντ Μπόλι, λίγες ώρες μετά την ανακοίνωση για τη νέα σελίδα στην ιστορία των “μπλε” του Λονδίνου, με την ομάδά του να παθαίνει “έμφραγμα” στις καθυστερήσεις και να ισοφαρίζεται από τη Γουλβς στο 90+7′ παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στο 58′.

Όμως πριν καλά καλά ολοκληρωθεί το επίσημο deal, το οποίο αναμένεται να ολοκληρωθεί στα τέλη Μαΐου καθώς αναμένεται το γραφειοκρατικό σκέλος της συμφωνίας, ο νέος ιδιοκτήτης των “μπλε”, κατάφερε να “κλέψει” τις εντυπώσεις με τις αντιδράσεις του.

Συγκεκριμένα στο 38′ μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τιάγκο Σίλβα πήρε την κεφαλιά η μπάλα έφτασε στον Λόφτους Τσικ, ο οποίος έκανε το 1-0 με τον Τοντ Μπόλι να χειροκροτεί και να σφυρίζει.

Ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε μετά από χρήση του VAR καθώς η μπάλα έφτασε στον Λόφτους Τσικ μετά από κόντρα στον Λουκάκου και εκείνη τη στιγμή, ο άσος της Τσέλσι ήταν offside.

Μάλιστα ο Τοντ Μπόλι έδειξε να απορεί με το VAR, καθώς κοιτούσε τον φωτεινό πίνακα για να καταλάβει τι έχει συμβεί.

Όσον αφορά το αγωνιστικό σκέλος, η ομάδα του Τόμας Τούχελ πήρε προβάδισμα νίκης χάρις στα δύο γκολ του Ρομέλου Λουκάκου μέσα σε τρία λεπτά, αλλά οι παίκτες της Γουλβς δεν το έβαλαν κάτω, μείωσαν με τον Τρινκάο δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο και στο 90΄+7 έφτασαν στην ισοφάριση με τον Κόουντι.

Η Τσέλσι έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το πιο αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση της 3ης θέσης και περιμένει να μάθει τα αποτελέσματα της 4ης Άρσεναλ και της 5ης Τότεναμ, για να κάνει τους υπολογισμούς της.