Ο Στέφαν Γιόβετιτς, το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Ολυμπιακού, χάρισε τη νίκη για το Μαυροβούνιο κόντρα στην Βουλγαρία, πετυχαίνοντας το γκολ της «λύτρωσης» στο 97ο λεπτό. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε 2-1 υπέρ του Μαυροβουνίου στο πλαίσιο των προκριματικών του Euro 2024.

Ο Μαυροβούνιος φορ των «ερυθρόλευκων» κατάφερε να πετύχει το γκολ της «τελευταίας στιγμής» και να φέρει την πολυπόθητη νίκη για την χώρα του κόντρα στην Εθνική Βουλγαρίας.

Το σκορ άνοιξε στο 45+1’ για το Μαυροβούνιο ο Σάβιτς, ενώ η Βουλγαρία κατάφερε μονάχα να ισοφαρίσει στο 79ο λεπτό με τον Μπορούκοφ.

Μια από τις χαρακτηριστικές στιγμές του αγώνα ήταν το άστοχο πέναλτι του νέου μεταγραφικού αποκτήματος του ΠΑΟΚ, Κίριλ Ντεσπότοφ, ο οποίος δεν κατάφερε να ευστοχήσει από τα 11 μέτρα στο 61ο λεπτό.

Το γκολ του Γιόβετιτς έκρινε το τελικό αποτέλεσμα και το Μαυροβούνιο επικράτησε με 2-1 κόντρα στην Βουλγαρία.