Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε μια επική εμφάνιση μέσα στην Κωνσταντινούπολη και επικράτησε εύκολα της Φενέρμπαχτσε με 3-0. Οι ερυθρόλευκοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα λεπτά και έδειξαν την υπεροχή τους.

Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό ο φορμαρισμένος Τικίνιο, ύστερα από ασίστ του Μασούρα. Ο Βραζιλιάνος βρέθηκε τετ-α-τετ απέναντι στον γκολκίπερ της Φενέρ και τον πλάσαρε για το 1-0.

Το δεύτερο γκολ για τους ερυθρόλευκους πέτυχε ο Γιώργος Μασούρας στο 62΄με ένα ασύλληπτο σουτ, το οποίο πανηγύρισε έξαλλα.

Και σαν μην έφτανε η πρώτη γκολάρα του Μασούρα, πέτυχε και δεύτερη ύστερα από μόλις 6 λεπτά! Ο Αγκιμπού Καμαρά έκανε τρομερή ενέργεια μέσα στη περιοχή, ύστερα από πάσα του Τικίνιο και σούταρε, αλλά απέκρουσε ο γκολκίπερ Αλτάι. Ο Μασούρας βρήκε ξανά ένα δυνατό σουτ και έστειλε εκ νέου την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Ολυμπιακός μετά το αποψινό ρεσιτάλ μέσα στην Πόλη είναι μόνος στη κορυφή του ομίλου του με 6 βαθμούς και πλέον κρατά την πρόκριση στα χέρια του.