Προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά του Champions League πήραν Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα κόντρα σε Ντόρτμουντ και Παρί Σεν Ζερμέν αντίστοιχα.

Συγκεκριμένα σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι στο Παρίσι η Μπαρτσελόνα επικράτησε 3-2 των Γάλλων και πλέον έχει το προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στην έδρα της.

Ο Ραφίνια έκανε το 0-1 στο 37ο λεπτό για τους Καταλανούς, με τους Ντεμπελέ (48′) και Βιτίνια (51′) να γράφουν το 2-1 με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Ο Ραφίνια ισοφάρισε σε 2-2 στο 62ο λεπτό, με τον Κρίστενσεν να χτυπάει για το 2-3 στο 77ο λεπτό που ήταν και το τελικό σκορ.

Από εκεί και πέρα βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Champions League έκανε και η Ατλέτικο Μαδρίτης που επικράτησε 2-1 της Ντόρτμουντ.

Συγκεκριμένα ο Ντε Πολ στο 4ο λεπτό και ο Λίνο στο 32ο λεπτό έκαναν το 2-0 για τους Μαδριλένους, με τους Γερμανούς από την πλευρά τους να μειώνουν με τον Άλε στο 81ο λεπτό του αγώνα και να παραμένουν ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης.

Ειδήσεις σήμερα:

Τζεντιλόνι σε Μητσοτάκη: Η Ελλάδα έχει μέσο όρο ανάπτυξης 2%, ενώ η Ευρώπη έχει 0% και κάτι -Αυτό κάνει τη διαφορά

Πιερρακάκης: Στο πρώτο 12ωρο λειτουργίας της πλατφόρμας είχαμε 6 αναφορές για περιστατικά σχολικής βίας