Παναθηναϊκός και ΑΕΚ ολοκλήρωσαν το πρώτο μέρος με ένα γκολ για κάθε ομάδα και ευελπιστούν στο δεύτερο ημίχρονο να υπάρξει νικητής.

Ένα τρομερό γκολ του Τζούριτσιτς στο 10ο λεπτό έφερε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό στο μεγάλο ντέρμπι με την ΑΕΚ!

Ο Σέρβος έγινε κάτοχος της μπάλας από τα δεξιά μετά από υπέροχη πάσα του Ιωαννίδη και με ένα τρομερό σουτ από πολύ πλάγια θέση κεραυνοβόλησε τον Στάνκοβιτς που δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το “πράσινο” προβάδισμα.

Στο 36′, μετά μονομαχία του Λιβάι Γκαρσία με τον Χουάνκαρ, η μπάλα στρώθηκε στον Τσούμπερ, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση εκτέλεσε για το 1-1.

Ο Χουάνκαρ, να σημειωθεί, έπεσε στον αγωνιστικό χώρο και φώναξαν για φάουλ στον Παναθηναϊκό, αλλά ο διαιτητής έδειξε σέντρα και μαζί του συμφώνησε και το VAR.

Ειδήσεις σήμερα:

Στέλιος Κούλογλου: «Ο ΣΥΡΙΖΑ τελείωσε – Μετεξελίχθηκε από ροκ συγκρότημα σε ελαφρύ ποπ»

Οι Ένοπλες Δυνάμεις απομακρύνουν τεράστια αντικείμενα από τους πλημμυρισμένους δρόμους στη Θεσσαλία