Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε ίσως το ομορφότερο γκολ της χρονιάς στη Σαουδική Αραβία. Ο 38χρονος Πορτογάλος άσος σκόραρε δύο φορές μέσα σε 3 λεπτά στην αναμέτρηση της ομάδας του Αλ-Νασρ κόντρα στην Αλ-Ακχντούντ, φτάνοντας τα 527 γκολ συνολικά σε πρωταθλήματα.

Το πρώτο γκολ το πέτυχε στο 77ο λεπτό, ύστερα από καταπληκτική προσποίηση και στοχεύοντας την κλειστή γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Το εντυπωσιακό γκολ το σημείωσε στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν με απίθανη λόμπα από τα 35 μέτρα κρέμασε… τους πάντες και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πανηγυρίζοντας έξαλλα. Έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-0 και η Αλ-Νασρ ήταν η νικήτρια ομάδα της αναμέτρησης.

Με τα δύο αυτά γκολ έφτασε τα 15 συνολικά στο πρωτάθλημα φέτος και είναι πρώτος στη λίστα των σκόρερ.