Παραμένει η αγωνία για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Super League μετά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστική των Playoffs.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, ο ΠΑΟΚ «απέδρασε» από τη Νέα Φιλαδέλφεια με ισοπαλία 2-2 εναντίον της ΑΕΚ και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας μετά την 4η αγωνιστική των Play off της Super League. Οι Γκατσίνοβις (30΄), Άμραμπατ (49΄) έδωσαν το προβάδισμα στους γηπεδούχους, ενώ «απάντησαν» για τον ΠΑΟΚ οι Μπάμπα Ραχμάν (62΄), Οζντόεφ (89΄).

Ζωντανός στη διεκδίκηση του τίτλου έμεινε ο Παναθηναϊκός, καθώς με γκολ του Άντραζ Σπόραρ πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική των Play Off του πρωταθλήματος της Super League. Ο Σλοβένος επιθετικός δικαίωσε τον Φατίχ Τερίμ σκοράροντας στο 62ο λεπτό, έχοντας περάσει ως αλλαγή στο ξεκίνημα του β’ μέρους. Οι γηπεδούχοι θα έχουν να λένε για τις χαμένες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου, όμως γνώρισαν τη δεύτερη σερί ήττα τους, έχοντας για μοιραίο τον Γιάκουμπ Μπράμπετς – μοιραίο λάθος και αυτογκόλ στις καθυστερήσεις (90’+2’).

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν ο αγώνας του Ολυμπιακού στην Λαμία με την ομώνυμη ομάδα για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Η πειραϊκή ομάδα συνέτριψε τη γηπεδούχο με 5-1 έφτασε στους 63 βαθμούς και είναι στην 4η θέση.