Ο Βόλος υποδέχεται τον Ολυμπιακό για τη 17η αγωνιστική της Super League ωστόσο οι αποφάσεις του διαιτητή Τάσου Παπαπέτρου προκάλεσαν την οργή της θεσσαλικής ΠΑΕ.

Συγκεκριμένα πριν ακόμα ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο η ΠΑΕ Βόλος εξέδωσε ανακοίνωση, στην οποία κάνει λόγο για “ντροπή” και για διαιτητές που είναι «Φιλιππινέζες» των «μεγάλων»”.

Πιθανότατα η ανακοίνωση της ΠΑΕ Βόλος οφείλεται στο πέναλτι που έδωσε ο Τάσος Παπαπέτρου μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης για χέρι του Άλχο και με το οποίο ο Πεπ Μπιέλ έκανε το 0-1 για τον Ολυμπιακό.

Ο Ολυμπιακός έβαλε και άλλα δύο τέρματα στο 22′ με τον Ιν-Μπεόμ Χουάνγκ και στο 45′ με τον Σεντρίκ Μπακάμπου με το σκορ στο ημίχρονο να είναι στο 0-3.

Αναλυτικά η ανακοίνωση

“Ντροπή…

Μόνο αυτό αξίζει να αναφέρουμε για την Ελληνική διαιτησία.

Από την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε ενημερώσει τον κ. Μπένετ για τι επρόκειτο να συμβεί στον αγώνα της ομάδας μας με τον Ολυμπιακό και από τα πρώτα λεπτά επιβεβαιωθήκαμε.

Προφανώς αυτούς τους διαιτητές θέλετε. Να είναι οι «Φιλιππινέζες» των «μεγάλων»”.

Ειδήσεις σήμερα:

Η Πάολα εμφανίστηκε στη σκηνή και τραγούδησε “το Παλιό μου παλτό” με τσιγάρο στο χέρι! (vids)

Ενός λεπτού σιγή για το μεγαλείο του 6χρονου Θωμά από τα Γρεβενά – Το συγκινητικό μήνυμα της μητέρας (vid)